نحوه اتوکشی مناسب

یادگیری نحوه اتو کردن لباس ها، یک مهارت اساسی در زندگی است که هر فردی باید بداند. اگر چین و چروک ها صاف نشوند، یک پیراهن گران قیمت نیز بی ارزش به شمار می آید. این درحالی است که بسیاری از افراد نمی خواهند وقت زیادی را برای اتوکردن لباس های خود بگذرانند. اما در هر صورت باید بتوانند نحوه اتوکشی مناسب را بیاموزند.

در اینجا به بررسی و مقایسه اتوبخار و دستگاه بخار لباس می پردازیم که باید اشاره کنیم که هر دوی این دستگاه های یک هدف را داشته و برای از بین بردن چین و چروک های لباس به کار گرفته می شوند. همچنین هر دو توانایی انتشار بخار را دارند، اما کاملاً متفاوت عمل می کنند.

جوانب مثبت و منفی اتوبخار

این یک وسیله دستی است که گرما را از یک سطح صاف و تقریباً مثلثی شکل به لباس که روی صفحه اتو قرار می گیرد، منتقل می کند. سطح گرم شده اتو، لباس را به صورت صاف در زیر صفحه داغ خود در برگرفته و با استفاده از بخار یا بدون آن، کار اتوکشی را انجام می دهد.

درخصوص نحوه اتوکشی مناسب باید گفت که روی پارچه های صاف به راحتی انجام می شود اما روی آستین، یا قسمت هایی که دارای چین های بیشتری است، چندان ساده نیست. ضمن آن که پارچه هایی مانند پنبه بهتر به اتوبخار پاسخ می دهند. این اتوها برای صاف کردن سطح پارچه پیراهن های لباس و شلوار مناسب هستند.

اتوی مورد استفاده شما لازم نیست برای تحویل یک پرس با کیفیت سنگین باشد. اگرچه، فلزهای به کار گرفته شده در این نوع اتو ممکن است به آن وزن دهند. اما در کل، اغلب اتوبخارهای فعلی با توجه به نوع آلیاژی که استفاده شده اند، دارای وزنی متعادل و سبک می باشند و کار با آن ها روان است.

نحوه اتوکشی مناسب

 

نکاتی برای استفاده از اتوبخار

برای انتخاب نحوه اتوکشی مناسب ، با حرارت کم شروع کنید. اگر برای اولین بار لباس را با اتوبخاری جدید اتو می کنید، از درجه حرارت پایین استفاده کرده و سپس به آرامی بالا بروید. اتوی بخاری که دارای منافذی مناسب و بازی باشد، می تواند دو برابر بخار داشته باشد. اتو را با فاصله کمی از لباس نگه دارید و از گزینه بخار استفاده کنید.

سپس تنظیمات دما را بررسی کنید تا مطمئن شوید از مقدار مناسب گرما برای اتوبخار استفاده می کنید. از Iron Guards برای محافظت از لباس خود در هنگام اتو استفاده کنید. مستقیماً پارچه های ظریف را اتو نکنید. قبل از اتو کردن می توانید از مواد دیگری مانند پارچه های پنبه ای در روی آن ها استفاده کنید.

با اسپری آب، چین و چروک های سخت را کاهش دهید. در جهت نحوه اتوکشی مناسب ، مقداری رطوبت در از بین بردن چین و چروک پارچه کمک می کند. بهترین زمان اتو کشیدن پیراهن ها بلافاصله پس از بیرون آوردن آن ها از ماشین لباسشویی است. همچنین از رسوب آهک در کف صفحه دستگاه خودداری کنید.

برای جلوگیری از رسوب از آب مقطر در اتوبخار استفاده کنید. ضمن آنکه برخی از اتوبخارها دارای قابلیت رسوب زدایی هستند که می تواند به سادگی رسوب های منافذ و مخزن را از بین ببرد که این عامل می تواند به طول عمر بیشتر اتوبخار کمک نماید.

استفاده از دستگاه بخار برای اتوکشی لباسها

دستگاه بخار،  بدون ایجاد تماس با پارچه، چین و چروکها را از روی پارچه خارج می کند. یک دستگاه بخار لباس، از بخار گرم برای شل کردن الیاف لباس استفاده می کند. هنگامی که لباسی را روی آویز قرار داده اید به آسانی می توانید آن را با دستگاه بخار اتوکشی نمایید که می تواند نحوه اتوکشی مناسب باشد.

یک لوله بخار در انتهای یک شلنگ در فاصله کمی از پارچه نگه داشته می شود و یک ظاهر صاف و بدون اعمال گرمای زیاد بر روی لباس فراهم می کند که می تواند به سلامت بیشتر بافت پارچه کمک کند. دستگاه های بخار برای پارچه های نرم و لطیف مانند ابریشم  ساتن ، پلی استر ایده آل هستند. از آنجا که این دستگاه در واقع لباس را لمس نمی کند، احتمال سوختن لباس کم است.

از این دستگاه می توان روی پارچه هایی که اتو کردن آنها دشوار است، مانند پیراهن های چاپی یا کت و شلوار استفاده کرد. دستگاه های بخار، در صاف كردن آستین و چین های روی لباس نیز موثر هستند. کت و شلوار، ژاکت، پارچه های ظریف، تی شرت، کت و لباس با چین به یک دستگاه بخار برای محافظت از پارچه و شکل لباس نیاز دارد.

در خصوص نحوه اتوکشی مناسب ، باید اشاره کنیم که دستگاه های بخار بسیار سریع تر از اتوها هستند. آن ها به سادگی لباس ها را اتوکشی می کنند. زیرا سبک هستند و به فضای کمی نیاز دارند. یکی از ایرادهای این دستگاه این است که نمی توانید برای ایجاد چین لباس از آن استفاده کنید و برای ایجاد این کار، از اتوبخار استفاده نمایید.

نکاتی در مورد دستگاه بخار

از دستگاه بخار فقط در سطوحی استفاده کنید که می توانند دمای بالا را تحمل کنند. برای لباس های رنگی، قبل از اتوکردن لباس، آن را با یک تکه پارچه امتحان کنید. وقتی رطوبت به لباس وارد می شود رنگ ها تمایل به تغییر دارند. هنگام استفاده از دستگاه بخار مراقب باشید که بیش از حد از بخار استفاده نکنید. می توانید بر اساس ضخامت لباس و حجمی که دارد، میزان بخار لازم را انتخاب نمایید.

این دستگاه برای اتوکشی پارچه های بزرگی مانند پرده ها و ملافه ها بسیار مناسب است و می تواند ضمن کارآیی بیشتر، سادگی کار را نیز به ارمغان آورد. این گروه از لوازم خانگی می تواند یکی از مهم ترین ابزارهایی باشد که در یک خانواده به آن نیاز می شود و تهیه نوع مناسب اتوبخار و یا دستگاه بخار ، می تواند در ساده کردن این کار کمک موثری نماید.

اگر هنوز هم نمی توانید تصمیم بگیرید کدام گزینه بهتر است می توانید با فروشگاه اینترنتی کیان هایپر در تماس بوده و مشاوره لازم را دریافت کنید. بسیاری از افراد همزمان از اتوبخار و دستگاه بخار استفاده می کنند تا بتوانند در موقعیت های مختلف و برای پارچه های متفاوت از آن ها بهره ببرند.