مراقبت از جاروبرقی

به طور معمول جارو برقی ها، دستگاه های متحرکی هستند که برای جمع آوری ذرات و گرد و غبار به کار گرفته می شوند که یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی به شمار می آیند. این دستگاه ها عمدتا با طول عمر بالایی کار می کنند، اما لازم است که برای حفظ کارکرد و دوام آن ها و برای ایجاد شرایط عملکردی عالی و مراقبت از جاروبرقی ، لازم است که به پاکیزگی و سلامت آن ها نیز اهمیت دهید.

یکی از شایعترین دلایل از دست دادن مکش در این دستگاه ها انسداد آن است. این باعث می شود دستگاه سرعتی کند داشته باشد و بیش از حد گرم شود. برای اینکه این مورد را به حداقل برسانید  هرگز از کیسه ها به صورت مجدد استفاده نکنید. زیرا در صورت گرفتگی با گرد و غبار، کارایی دستگاه کاهش می یابد.

بعد از هر بار استفاده از جاروبرقی ، کیسه را خالی کنید. در اکثر دستگاه های بدون کیسه، نشانگر ظرفیت وجود دارد که نشان می دهد چه مقدار گرد و غبار و بقایای موجود در کیسه یا پاکت قابل نگهداری است. اگر مکش دستگاه شما ضعیف است، این مورد را بررسی کنید. همچنین، هنگام روشن شدن چراغ نشانگر، برای دستگاه های کیسه ای، آن را تعویض کنید. اگر دستگاه چراغ ندارد، همیشه می توانید بدنه را باز کرده و کیسه را بازرسی کنید.

راهنمای لوازم جانبی

از دیگر مواردی که هنگام مراقبت از جاروبرقی باید در نظر داشته باشید، این است که برای رفع انسداد جاروبرقی، همیشه آن را خاموش و از برق جدا کنید. لوله تلسکوپی را باز کرده و ورودی دستگاه یا بالای کیسه را از نظر باقی مانده ذرات، بررسی کنید. اگر انسداد لوله غیرقابل حرکت است، لوله را در آب گرم و صابون خیس کنید.

در بسیاری از جاروبرقی ها حداقل یک فیلتر قابل شستشو وجود دارد. محل فیلترهای جاروبرقی خود را بررسی کنید، سپس آن را برداشته و روی سطح سخت آن ضربه بزنید تا توده های گرد و غبار را از بین ببرید. این کار را در فضای باز انجام دهید. در غیر اینصورت در محاصره ابر غباری قرار خواهید گرفت/

اگر قابل شستشو است، فیلتر را زیر آب ولرم قرار داده و اجازه دهید تا خشک شود. این کار را حداقل 24 ساعت  قبل از اینکه آن را به دستگاه خود برگردانید. فیلترهای اضافی در دستگاه شما قابل شستشو نیستند، بنابراین کتابچه راهنمای دستورالعمل را بررسی کنید. اگر قابل شستشو نیستند، کافی است روی سطحی ضربه بزنید تا توده ها از بین بروند، سپس آن را به دستگاه خود برگردانید.

سری های برس فرسوده

یکی دیگر از موارد مطرح شده در خصوص مراقبت از جاروبرقی ، این است که اطمینان حاصل کنید که برس روی سری فاقد مو و نخ است. اگر مسدود شده است، نخ هایی را که مانع چرخش آن می شود خارج کنید. بعضی از سری های پارویی جاروبرقی دارای فرورفتگی هایی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که می توان به راحتی با قیچی مو و نخ ها را برده و خارج کرد. پس از برداشته شدن، اگر سر برس شما فاقد عناصر الکتریکی است، آن را در آب گرم تمیز کرده و برس ها را ماساژ دهید تا گرد و غبار یا الیاف در آن پاک شود. قبل از نصب مجدد روی دستگاه، حتماً آن را کاملاً خشک کنید.

بوهای نامناسب در دستگاه

جاروبرقی های بدبو معمولاً نتیجه تخلیه نکردن منظم دستگاه به اندازه کافی یا احتمالاً مکیدن چیزی نامطبوع است. ابتدا به داخل کیسه نگاه کنید، سپس با آب گرم و صابون و پارچه ای مرطوب آن را پاک کنید تا بوی آن از بین برود. برای جاروبرقی های کیسه ای، قبل از اینکه دستگاه را کنار بگذارید، کیسه را در آب صابون بشویید و بگذارید تا کاملاً خشک شود. این کار را برای مراقبت از جاروبرقی خود همواره رعایت کنید.

مراقبت از جاروبرقی

 

انتخاب بهترین جاروبرقی

اگر دستگاه شما هنوز کارآمد نیست، وقت آن است که یک دستگاه جدید بخرید. در اینجا راهنمای خرید جاروبرقی آورده شده است تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه چیزی مناسب شماست. جالب نیست که پس از یک هفته کار سخت، آخر هفته های خود را با جارو برقی ناکارآمدی سپری کنید. با این وجود، اگر روی جاروبرقی مناسب سرمایه گذاری کنید، این روند می تواند کمتر خسته کننده باشد.

جاروبرقی ها این روزها به هر شکل و ابعادی ارائه می شود، همه آنها دارای ویژگی های متنوعی هستند بنابراین شما می توانید دریابید که کدام یک مناسب ترین برای شماست. اما آنچه که عمدتا باید مد نظر داشته باشید، قدرت دستگاه در میزان مکش گرد و غبار و میزان سر و صدایی است که ایجاد می کند. این موضوع می تواند در نگهداری و مراقبت از جاروبرقی نیز موثر باشد.

جاروبرقی های ایستاده

جاروبرقی های عمودی اغلب محبوب ترین انتخاب هستند. زیرا استفاده از آنها آسان است. می توانید آنها را از خود دور نگه دارید و برای تمیز کردن مناطق فرش شده در خانه بسیار موثر هستند، به لطف سری های برس تعبیه شده نیز می تواند به مناطق سخت دسترسی داشته و آن ها را پاکیزه کنند.

جاروبرقی های استوانه ای

جاروبرقی های استوانه ای معمولاً شبیه نسخه سنتی جارو برقی هستند و معمولاً ارزان تر از نمونه های ایستاده می باشند. آنها همچنین سبک ترند و فضای کمتری را اشغال می کنند. جاروبرقی های سیلندر به ویژه برای تمیز کردن پله ها، روکش مبلمان و فضاهای کوچک بسیار مفید هستند و مراقبت از جاروبرقی را آسان می کنند.

جاروبرقی های بدون کیسه

خارج از جاروبرقی های ایستاده و استوانه ای، باید توجه داشته باشید که آیا می خواهید دستگاه با کیسه گرد و غبار درون آن باشد، یا پاکت های یکبار مصرف را ترجیح می دهید. هر دو نکات مثبت و منفی خود را دارند، بنابراین خوب فکر کنید که کدام یک برای شما بهترین است.

جاروبرقی کیسه ای

این مدل ها دارای کیسه گرد و غبار در داخل محفظه اصلی هستند تا گرد و غبار، خاک ، مو و هر چیز دیگری را که ممکن است هنگام تمیز کردن بردارید، ذخیره کند. اینها را می توان خالی کرد و در جای خود قرار داد، یا آنها را کاملاً دور ریخت و با کیسه دیگری جایگزین کرد. این نکته در مراقبت از جاروبرقی بسیار مهم است.

می توانید برای تهیه انواع جاروبرقی در برندهای معتبر جهانی، از فروشگاه اینترنتی کیان هایپر ، دیدن نموده و خرید آنلاین داشته باشید. ضمن آن که این امکان وجود دارد که پیش از خرید، راهنمایی های لازم را از کارشناسان این فروشگاه آنلاین لوازم خانگی دریافت نمایید.